Brykiet w naszej ofercie

Brykiet drzewny

BRYKIET – jest  produktem najwyższej jakości, tworzonym wyłącznie z czystego surowca drzewnego, bez żadnych dodatków i zanieczyszczeń. To nic innego jak sprasowane pod ogromnym ciśnieniem trociny. Ciśnienie oraz temperatura zmieniają nieco strukturę drewna pozwalając na jego sklejenie oraz zabezpieczenie przed rozpadnięciem.

  • Brykiet doskonale nadaje się do spalania w kominkach, paleniskach, grillach.
  • 1 tona brykietu odpowiada 3 - 5 m3 drewna opałowego.
  • Skład: trociny drzew liściastych (60% dąb, 20% buk, 20% olcha)

Brykiet drzewny produkowany jest, podobnie jak pellet drzewny, z rozdrobnionych trocin, wiórów  i zrębków drewna. W Pellet Energy poddajemy je suszeniu i spraso-waniu pod wysokim ciśnieniem bez dodatku sztucznych spoiw. To właśnie niska zawartość wilgoci sprawia, że wartość opałowa brykietów lub pelletów jest wyższa niż drewna. Jedna tona brykietu odpowiada 3- 5 m3 drewna opałowego.

Brykiet drzewny - ciepło uwalniane powoli

Materiał drzewny w pałeczce brykietu jest mocno zagęszczony w stosunku do obję-tości. To dlatego brykiet drzewny spala się powoli, stopniowo oddając ciepło. Brykiet drzewny to nie jest wynalazek ostatnich lat, choć obecnie staje się coraz bardziej popularny. Technologia produkcji brykietów drzewnych była znana od wieków, jednak rewolucja przemysłowa w XIX w. skierowała uwagę użytkowników w stronę węgla kamiennego. Obecnie obserwujemy powrót zainteresowania brykietem drzewnym i rosnące zainteresowanie pelletem drzewnym. Są to bowiem paliwa z biomasy, znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu i ekologiczne w porównaniu z węglem, ale nie odbiegające od niego ceną.

Zapytaj o produkt Gdzie kupić

Wartość

 

średnica

70mm ± 5mm

długość

230 mm ±20 mm 

wilgotność

≤12

zawartość popiołu

<0,9

wartość opałowa

17 MJ/kg (4,7 kWh/kg)

opakowanie

5 kg

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań wytwarzania energii przy zastosowaniu biopaliw. W ofercie znajdują się również piecyki na pellet i drewno, Edilkamin