Brykiet a drewno 

Brykiet drzewny powstaje z rozdrobnionych odpadów drzewnych podobnie, jak pellet. Brykiet może być z powodzeniem stosowany w tradycyjnych kominkach i zastępować drewno kominkowe. Niska zawartość wilgoci sprawia, że wartość opałowa brykietu jest wyższa niż w przypadku drewna. Zagęszczenie materiału drzewnego w procesie produkcji powoduje, że brykiet spala się stopniowo i powolnie.

Najważniejszą zaletą brykietu jest to, że jest to paliwo suche. Drewno, by dobrze się paliło, musi być sezonowane. 1 tona brykietu zastępuje 4 metry przestrzenne wysuszonego, gotowego do palenia drewna. Warto pamiętać, że drewno kupowane na metry przestrzenne, to polana luźno ułożone. Tak naprawdę nie wiemy zatem, za ile drewna rzeczywiście zapłaciliśmy. Dodatkowo po zakupie drewna trzeba włożyć pracę w poukładanie go, sezonowanie i suszenie, najlepiej od roku do 3 lat. Zakupiony brykiet jest gotowy do użycia natychmiast. 

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)