Coraz częściej w nowoczesnych domach zamiast kominka można znaleźć piecyk opalany ekologicznym pelletem drzewnym.

Piecyk tak jak kominek daje możliwość ogrzania jednego lub kilku pomieszczeń dając przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Jaką zatem przewagę ma piecyk na paliwo granulowane?  W przeciwieństwie do drewna kominkowego Pellet GOLD oraz Pellet ECO mogą być dozowane automatycznie, a potencjał energetyczny wyzwalany stopniowo zgodnie z zapotrzebowaniem na ciepło w danej chwili. Spalane gwałtownie drewno wciąż wymaga uwagi, podczas gdy granulki pelletu mogą skutecznie ogrzewać pomieszczenie godzinami.

Drugą ważną kwestią jest absolutna czystość tak ważna w pomieszczeniach w których spędzamy czas z najbliższymi.  Nasze produkty dedykowane piecykom wytwarzane są w technologii, która zapobiega pyleniu zarówno podczas uzupełniania zbiornika jak i ogrzewania. Powstały po spaleniu popiół stanowi poniżej 1% ilości paliwa stałego, co nie tylko świadczy o wysokiej wydajności, ale też pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań wytwarzania energii przy zastosowaniu biopaliw. W ofercie znajdują się również piecyki na pellet i drewno, Edilkamin