Pellet

Ogrzewanie domu nigdy nie było tak proste...

Drzewny pellet do pieca – korzyści

Jeśli rozpoczynasz swój dzień od wizyty w brudnej, pełnej sadzy kotłowni, by dołożyć do pieca miału lub ekogroszku, to wyobraź sobie, że przy zachowaniu zbliżonych kosztów możesz korzystać z ogrzewania na pellet drzewny i osiągnąć następujące korzyści:

  • dokładasz do pieca raz na 7-10 dni,
  • w Twojej kotłowni jest czysto, bez sadzy i kurzu,
  • by napełnić piec bierzesz do ręki poręczny worek z 15 kg drewnianych granulek i wsypujesz jego zawartość do podajnika,
  • zamiast gryzącego w oczy i trującego dymu, czujesz zapach lasu,
  • opał składujesz w estetycznych i zamkniętych workach,
  • zamiast ton brudnego pyłu, po spaleniu pelletu masz garstkę popiołu, którą wyniesiesz do ogrodu i wykorzystasz jako cenny nawóz.

I to wszystko za cenę porównywalną do ogrzewania węglowego! A wygoda i czystość taka sama, jak w przypadku drogiego gazu czy oleju. A to nie koniec korzyści. Kocioł na pellet będzie Ci służył wiele lat, dzięki temu, że podczas spalania pelletu nie wytwarza się dużych ilości sadzy, których osadzanie się w piecu skraca żywotność urządzenia. Przeanalizuj zalety, które ma pellet drewniany i podejmij decyzję!

CENY PALIW BĘDĄ ROSŁY? POZNAJ NIEZAWODNY SPOSÓB NA OBNIŻENIE KOSZTÓW OGRZEWANIA

Czy pellet drzewny jest tani? Jaka jest jego cena? To naturalne pytania, na które odpowiedź jest prosta. Cena jest nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim niepodlegająca wahaniom w porównaniu do gazu. Zasoby paliw kopalnych na świecie kurczą się, więc można przewidywać, że ich ceny będą stale rosły. Zastosowanie gazu, jako materiału opałowego, uzależnia nas od wielu czynników, w tym politycznych. Te czynniki wpływają na to, że ceny gazu są wysokie i niestabilne. Ceny pelletu nie podlegają takim wahaniom, ponieważ pellet drzewny do pieca jest produkowany lokalnie, z odpadów tartacznych. Ogrzewając dom pelletem, zyskujesz paliwo o stałej, niskiej cenie. Dzięki temu już na początku sezonu możesz zaplanować, ile wydasz na opał.

Pellet drzewny – drewno opałowe z odzysku

Zastanawiasz się, jak wygląda produkcja pelletu? Do produkcji pelletu drzewnego nie wycinamy lasów. Pellet drzewny Pellet drzewny Pellet Gold produkujemy z rygorystycznie weryfikowanej, wysokiej jakości trociny drzew iglastych. Uzyskujemy biopaliwo o bardzo dobrych właściwościach energetycznych. Krótko mówiąc, z drewna wyciągamy to, co najlepsze i zamykamy w granulkach, by dać Ci najbardziej wygodny, tani i ekologiczny opał.

Pellet drzewny do dużych kotłowni i małych domków

Pellet drzewny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, hoteli, obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych. Pellet drzewny można wykorzystać jako opał do kominka na drewno i pellet, jak również w kotłach C.O. na pellet.

Jako producent pelletu polecamy pellet GOLD klasy A1. Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)