Ogrzewanie domu nigdy nie było tak proste...

Jeśli rozpoczynasz swój dzień od wizyty w brudnej, pełnej sadzy kotłowni, by dołożyć do pieca miału lub ekogroszku, to wyobraź sobie, że przy zachowaniu zbliżonych kosztów możesz korzystać z ogrzewania na pellet i osiągnąć następujące korzyści:

  • dokładasz do pieca raz na 7-10 dni.
  • W Twojej kotłowni jest czysto, bez sadzy i kurzu.
  • by napełnić  piec, bierzesz do ręki poręczny worek z 15 kg drewnianych granulek i wsypujesz jego zawartość do podajnika.
  • zamiast gryzącego  w oczy i trującego dymu, czujesz zapach lasu.
  • opał składujesz w estetycznych i zamkniętych workach.
  • zamiast ton brudnego pyłu, po spaleniu pelletu masz garstkę popiołu, którą wyniesiesz do ogrodu i wykorzystasz jako cenny nawóz. 

I to wszystko za cenę porównywalną do ogrzewania węglowego! A wygoda i czystość taka sama, jak w przypadku drogiego gazu czy oleju. A to nie koniec korzyści.  Kocioł na pellet będzie Ci służył wiele lat, dzięki temu, że podczas spalania pelletu nie wytwarza się dużych ilości sadzy, których osadzanie się w piecu skraca żywotność urządzenia.

Ceny paliw będą rosły? Poznaj niezawodny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania

Zasoby paliw kopalnych na świecie kurczą się, więc można przewidywać, że ich ceny będą stale rosły. Zastosowanie gazu, jako materiału opałowego, uzależnia nas od wielu czynników, w tym politycznych. Te czynniki wpływają na to, że ceny gazu są wysokie i niestabilne. Ceny pelletu nie podlegają takim wahaniom, ponieważ jest produkowany lokalnie, z odpadów tartacznych. Ogrzewając dom pelletem, zyskujesz paliwo o stałej, niskiej cenie. Dzięki temu już na początku sezonu możesz zaplanować ile wydasz na opał. 

Jeśli chcesz policzyć, ile kosztuje ogrzewanie pelletem, sprawdź nasz kalkulator kosztów ogrzewania. (link)

Pellet drzewny – drewno opałowe z odzysku

Do produkcji pelletu drzewnego nie wycinamy lasów. Pellet produkujemy z resztek drewna, powstających podczas wycinki lasu lub z resztek powstających podczas produkcji w tartakach. Te pozostałości drewna, zwane zrębkami, poddajemy w Pellet Energy rozdrobnieniu i suszeniu. Po odparowaniu nadmiaru wilgoci i zagęszczeniu materiału drzewnego do postaci granulek, uzyskujemy biopaliwo o bardzo dobrych właściwościach energetycznych. Krótko mówiąc, z drewna wyciągamy to, co najlepsze i zamykamy w granulkach, by dać Ci najbardziej wygodny, tani i ekologiczny opał.

Pellet drzewny do dużych kotłowni i małych domków

Pellet drzewny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, hoteli, obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych. Pellet drzewny można spalać w kominkach na drewno i pelet, jak również w kotłach c.o. na pellet.

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)